Порто изстрада продълженията, но е на четвъртфинал (ВИДЕО)

„Драконите“ с драматична победа над Рома в Шампионската лига

Порто изстрада продълженията, но е на четвъртфинал (ВИДЕО) | StandartNews.com

Порто стана поредният четвъртфиналист в Шампионската лига. По изключително драматичен начин, „драконите“ отстраниха Рома след продължения. Първият мач на „Олимпико“ завърши 2:1 за „вълците“, а сега на „До Драгао“ резултатът бе същият, но в полза на домакините. В последвалите продължения обаче Порто вкара гол, който бе достатъчен на тима да се класира напред.

Двубоят започна с натиск на домакините. Те дори откриха резултата чрез Франсиско Соарес в 26-ата минута. Даниеле Де Роси обаче изравни 11 минути по-късно от дузпа. Малко след това обаче капитанът на Рома бе сменен принудително, заради контузия. През второто полувреме Муса Марега вкара за 2:1 и така прати мача в продължения. В тях Алекс Телес донесе големия успех на Порто след като реализира дузпа в 117-ата минута.