Погром! Манчестър Сити унищожи Байерн

Интер също е почти сигурен полуфиналист

Погром! Манчестър Сити унищожи Байерн | StandartNews.com

Манчестър Сити за пореден път ще мечтае за стигне до заветната Купа на европейските шампиони.

Шампионът на Англия нанесе тежък удар по Байерн в първия четвъртфинал от Шампионската лига - 3:0 у дома.

Ясно е , че при този резултат "небесносините" са фаворит не само за класиране напред на полуфиналите, но и въобще в турнира.

Букмейкърите твърдят това в ставките си още от старта на сезона. Да не се забравя обаче, че така е било и друг път в последните години, но натъпканият с петролни пари тим на Пеп Гуардиола така и не стига до трофея.

Домакините стреляха 26 пъти (!) към вратата на Ян Зомер, като девет от шутовете бяха в рамката. А три намериха мрежата.

Родри даде аванс на Сити в 27-ата минута със страхотен далечен удар, намерил горния десен ъгъл.

В 70-ата минута Ерлинг Холанд използва грешка в отбраната и отнета топка, центрира я на главата на Бернардо Силва и той удвои.

Самият Холанд заби третия гол в 76-ата минута от въздуха след свалена топка от Джон Стоунс.

Добрите изяви на Ян Зомер на вратата на немците все пак не подволиха на резултата да е още по-изразителен.

В другия четвъртфинал тази вечер, Интер спечели много важна победа с 2:0 като гост на Бенфика и така е другият явен фаворит за полуфиналите. Головете за "нерадзурите" вкараха Николо Барела /51/ и Ромелу Лукаку в 82-та минута.