Пиронкова с драматична победа в Сидни

Пиронкова с драматична победа в Сидни | StandartNews.com

Сидни. Блестяща но трудна победа вкара Цветана Пиронкова в основната схема на турнира в Сидни с награден фонд от 710 000 долара. В третия кръг на квалификациите водещата ни тенисистка победи след много обрати Шахар Пеер (Изр) с 6:3, 6:7 (4), 6:3. Мачът почна с 3 поредни гейма за Цвети. После израелката взе другите 3, но Пиронкова си върна самочувствието и взе следващите 3, а с това и сета. Във втория българката дръпна с 4:0, но позволи изравняване 4:4. В крайна сметка се стигна до тайбрейк спечелен от Пеер на 4. В решителния трети сет Цвети поведе с 4:2, а после с 5:3 и затвори мача с 6:3 за 140 минути. Успехът срещу традиционно трудната съперничка е първи за Цвети от 2005-а година насам общо трети за нея. В момента Шахар е 77-а в света. В първия кръг на основната схема в Сидни българката ще играе срещу №22 в света Сорана Кърстя (Рум). Досега двета имат по една победа в мачовете помежду си. Победителката ще играе с във II кръг срещу Светлана Кузнецова или Варвара Лепченко. Мачът на Цвети е в понеделник сутрин, но не преди 3,30 ч.

Трите победи в квалификациите донесеха на Пиронкова освен нужното й самочувствие и 5385 долара от наградния фонд и 25 т за ранглистата. Важното за Пиронкова е да мине първи кръг за да защити 70-ета точки от миналогодишния четвъртфинал в Хобарт, а и да добави нови 10.