Още златни български момичета разтърсиха София

Страната ни спечели още четири медала от международния турнир "София къп"

Още златни български момичета разтърсиха София | StandartNews.com

Страната ни спечели още четири медала от международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в зала "София". Отличията донесоха Никол Тодорова и Елвира Краснобаева във финалите в надпреварата при девойките (индивидуално).

Тодорова стана шампионка на лента и трета на топка, а Краснобаева взе златото на обръч и бронз на бухалки.

Във  финала с обръч Елвира Краснобаева игра много силно и получи оценка от 32.600 точки, от които 16.100 за трудност. Втора се нареди Лиляна Левинска (Полша) с 30.800, а трета е Амалия Мария Лика (Румъния) с 30.200 точки.

На топка Никол Тодорова взе бронзово отличие с 28.950 точки. Щабът ни подаде контестация за оценката, която беше отхвърлена. Златен медал на уреда завоюва рускинята, която представя Кипър Вера Туголукова с 30.150 точки, а сребърното отличие взе представителката на Италия Лара Манфреди с 28.950 точки.

Елвира Краснобаева допусна грешка на бухалки и остана трета с 29.000 точки. Шампионка отново стана Вера Туголукова с 29.650 точки, а втора се нареди Лиана Рона (Израел) с 29.150 точки.

На лента Никол Тодорова имаше една неточност в началото на съчетанието си, но получи най-високата оценка от 28.450 точки и взе златото. Втора и трета са съответно Вера Туголукова (Кипър) 28.350 и Лара Манфреди (Италия) с 27.700 точки.

До момента българските гимнастички са спечели 11 медала от турнира, от които 6 златни, 1 сребърен и 4 бронзови.