Нов трагичен мач! Националите се изложиха и в Литва

Дори почти цял мач с човек повече

Нов трагичен мач! Националите се изложиха и в Литва | StandartNews.com

Нов слаб мач на националният ни отбор по футбол.

"Лъвовете" продължават да са без победа в квалификациите за Евро 2024, след като не успя да победи като гост Литва – 1:1.

От 17-ата минута на мача "Лъвовете" играха с човек повече на терена, но за това време успяха да вкарат само един гол, дело на Марин Петков. И той беше изравнителен, след като малко преди изгонването на Юстас Ласицкас, Гвидас Гинейтис беше извел домакините напред.

Хората на Младен Кръстаич създадоха твърде малко в предни позиции, особено след почивката и логично не стигнаха до победата.

В класирането България има само 1 точка след първите 3 кръга, балтийците също спечелиха първи пункт в актива си, но от две срещи. На 20 юни "Лъвовете" приемат Сърбия в Разград.

Голмайстори: 1:0 Гвидас Гинейтис (15), 1:1 Марин Петков (27)

Литва: 12. Едвинас Гертмонас, 13. Юстас Ласицкас, 20. Рокас Лекиатас, 4. Едвинас Гирдвайнис, 3. Маркас Бенета (79-Тутишкинас), 22. Модестас Воробйовас, 18. Овидиус Вебискас (46-Упстас), 11. Дейвидас Шешплаукис (21-Ширвюс), 15. Гвидас Гинейтис, 23. Елигиус Яанкаускас (79-Сиргедас), 10. Федор Черни (37-Паулаускас)

България: 12. Иван Дюлгеров, 2. Патрик-Габриел Галчев (82-Й. Стоянов), 23. Валентин Антов, 5. Алекс Петков, 4. Илия Груев, 19. Мартин Минчев (63-И. Стефанов), 7. Станислав Шопов (46-И. Йорданов), 18. Ивайло Чочев, 22. Марин Петков, 11. Кирил Десподов (74-Г. Русев), 9. Спас Делев (46-Н. Илиев)