Националите стигнаха дъното

Англичаните ни писаха шестица насред София

Националите стигнаха дъното | StandartNews.com

Футболните ни национали тотално се провалиха. Отборът воден от Красимир Балъков отнесе шестица от Англия и то насред София. Загубата е най-голямата за България в домакински мач в историята.Точни за тима на Гарет Саутгейт бяхаРашфорд (7), Баркли (20 и 32), Стърлинг (45 и 69) и Кейн (85). На всичко отгоре феновете на два пъти станаха причина съдията Бебек (Хърватия) да спира мача заради расистки скандирания. Първият път бе при 0:2 в 32-ата минута, когато защитникът на гостите Тайрън Мингс се оплака на съдията, че е чул расистки обиди по свой адрес. Съдията Бебек предупреди капитаните на двата тима Ивелин Попов и Хари Кейн. Дикторът се обърна към феновете с молба да не продължават, защото може и мача да не завърши. Въпреки това след 10-ина минути реферът отново спря мача, защото чул расистки обиди от трибуните. Фенове от сектор Б напуснаха стадиона без да е ясно дали те са причината за второто спиране на мача. След почивката англичаните продължиха да играят само пред българската врата. Късметът на нашите ги покри до 69-ата минута, когато Стърлинг оформи петицата. Въпреки тоталното превъзходство на англичаните до шести гол се стигна чак в 85-ата минута. Хари Кейн най-накрая се разписа след самостоятелна акция. Това бе осмия му гол в шест мача от квалификациите за Евро 2020. Феновете пък се удържаха и не дадоха повод на рефера да прекрати мача и резила да стане още по-голям. Въпреки това заради двете предупреждения от преди почивката БФС със сигурност ще отнесе голямо наказание от УЕФА. В другия мач от нашата група игран тази вечер Косово би Черна гора с 2:0. Англия води в класирането с 15 т, а България е предпоследното място с 3 т.