Надал отстрани Джокович и триумфира на US Open

Надал отстрани Джокович и триумфира на US Open | StandartNews.com

Ню Йорк. Рафаел Надал граба титлата на US Open, след като преодоля и последното препятствие по пътя към първото място Новак Джокович на финала с 6:2, 3:6, 6:4, 6:1 и по този начин заслужено получи своя 13-и трофей от "Големия шлем".

"Кралят на клея" за пореден път показа, че няма конкуренция на твърди кортове през този сезон, постигайки своята 22-ра победа на такава настилка.

С оглавяването на US Open Надал се доближи на скромните 120 точки до Новак Джокович, който е лидер в световната ранглиста.

Ако испанецът продължи в същия дух, нищо чудно през следващите седмици да измести Джокера от лидерското място.

Това е втора титла за Надал от този турнир, след като преди 3 години той успя да спечели първия си US Open.

Първият сет бе спечелен по категоричен начин от испанеца, който достигна до два пробива и тотално надигра своя противник на корта.

Той направи само 4грешки, а освен това сервисът му бе на доста добро ниво.

Надал проби Ноле първо за 2:1, а след това в ключовия седми гейм при 4:2 стигна до втория си пробив.

Във втория сет обаче имаше обрат и Джокович успя да вземе надмощие.

Сетът вървеше гейм за гейм, но Джокера нанесе много сериозен удар и стигна до пробив за 4:2, който обаче веднага бе върнат от неговия противник.

При 4:3 в своя полза Ноле отново стигна до пробив и този път не сгреши, като си взе заключителния гейм и спечели сета.

В третия сет Ноле стигна до пробив още в първия гейм на Надал, който обаче бе върнат от испанеца.

Развръзката дойде в 9-ия гейм, в който Ноле имаше аванс от 40:0 при сервис на своя опонент, но не успя да пробие, като Рафа не само, че си взе подаването, но и стигна моментално до пробив, който му осигури сета.

В последния четвърти сет Джокович тотално загуби концентрация и Рафа го довърши безкомпромисно след два пробива.

Това бе среща номер 37 между двамата, което е рекорд в света на тениса.

С тази победа Рафа изравни статистиката от победи в мачовете между двамата на финали от "Шлема". Вече и двамата са си разменили по три успеха.