НА ЖИВО: Развръзката в група D

НА ЖИВО: Развръзката в група D | StandartNews.com

Гледай Хърватия - Испания ТУК

Гледай Чехия - Турция ТУК

Завършиха последните мачове от група D на Евро 2016. На ст. "Матмут Атлантик" в Бордо един срещу друг се изправят Хърватия и Испания. По същото време Чехия и Турция играят на "Стад Феликс Болер" в Ланс.

В Бордо Хърватия и Испания си оспорват първото място. Преди този мач настоящият европейски шампион имаше 6 точки, а хърватите - 4. Само успех на балканците ще им донесе спечелване на групата.

Двубоят се гледа под лупа от полицията в Бордо. Причината е заканата на хърватските фенове да предизвикат ексцесии по време на мача. И то дори по-сериозно от тези в мача срещу Чехия (2:2). Тогава гамените прекратиха за кратко мача.

В другия мач Чехия и Хърватия си оспорват третото място, което може да даде път на един от двата тима към осминафиналите. Чехия е в по-добрата позиция, тъй като има 1 точка. Турция все още е без спечелен актив.

И двата мача започнаха равностойно. Няма чисти голови положения след 5 минути.

Хърватия - Испания: Испанците повеждат с 1:0. "Ла Фурия" направиха страхотна атака завършена от Алваро Мората. Минутата е едва седма.

Чехия - Турция: Турците повеждат с 1:0. Бурак Йълмаз вкарва първия гол за комшиите ни на Евро 2016. Той засече центриране на Мор от дясно в 10 минута.

Хърватия - Испания: Страхотно положение за хърватите. Иван Ракитич стреля след грешка в испанската защита. Топката се отклони леко от напречната греда и защитник на "Ла Фурия" изчисти пред вратата.

Чехия - Турция: Чехите също удариха греда и пропуснаха да изравнят. Сивок се извиси след корнер, но нямаше късмет.

Началните минути дават индикации, че това може да е една от редките резултатни вечери на Евро 2016. Дали ще е така?

Чехия - Турция: Кадержабек изпусна да изравни за Чехия. Вместо да подаде на двама свободни съотборници на точната на дузпата, той стреля от малък ъгъл и Бабаджан изби.

Шен можеше да направи 2:0 за Турция, но ударът му по земя мина до гредата на Чех.

Десният защитник Кадержабек отново имаше шанс да изравни за чехите. Той обаче не успя да засече топката във вратата.

Чехът Плашил стреля от далеч, но Бабаджан изби в корнер.

Хърватия - Испания: Междувременно хърватите изглеждат по-опасни, но не могат да стигнат до гол. Поредният шанс се откри пред Перешич, но ударът му с глава мина над вратата на Де Хея.

Мората можеше да вкара в края на първата част. Той бе изведен добре, но лошият контрол на топката го лиши от това да вкара четвъртия си гол в турнира до момента.

Гол! 1:1 - Хърватия изравява. Никола Калинич бележе секунди преди края на първата част. Той се разписа след удар с глава.

Край на първите полувремена! Хърватия и Испания почиват при резултат 1:1, а Турция води с 1:0 на Чехия.

Голът, който Испания получи бе първи за тима на Европейски финали след 730 минути. За последно "Ла Фурия" допусна гол във вратата си на 10 юни 2012 година при равенството 1:1 с Италия.

Започнаха вторите полувремена в Бордо и Ланс.

Хърватия - Испания: Мората пропусна добър шанс за Испания.

Пяца можеше да изведе Хърватия напред. Той опита задна ножица, но малко не му стигна.

Чехия - Турция: Емре Мор стреля много опасно след солова акция. Топката обаче мина над вратата. В ответната атака Дарида пропусна, а Бабаджан спаси.

2:0 за Турция в 65 минута! Туфан реализира след разбъркване в наказателното поле на Чехия.

Хърватия - Испания: Уникален пропуск на Серхио Рамос. Защитникът на "Реал" М се извиси след корнер и засече с глава. Топката обаче облиза страничната греда на хърватите. Няколко минути преди това те претендираха за дузпа. Все пак Пяца не бе фаулиран и правилно Куйперс не отсъди наказателен удар.

Пропусната дузпа за Испания в 70 минута. Холандецът Куйперс обърка нещата. След центриране в хърватското наказателно поле Силва бе задържан съвсем леко от Сърна и се възползва. Серхио Рамос обаче пропусна наказателния удар - Субашич спаси.

Гол за Хърватия! Тимът повежда с 2:1 след точно попадение на Иван Перишич в 87 минута.

Край на мачовете! Хърватия спечели с 2:1 срещу Испания, а Турция победи с 2:0 Чехия.

Съставите

Хърватия: Субашич, Сърна, Чорлука, Йедвай, Върсалко, Рог, Бадел, Перишич, Ракитич, Пяца, Калинич.
Селекционер: Анте Чачич

Испания: Де Хеа, Хуанфран, Пике, Рамос, Алба, Фабрегас, Бускетс, Иниеста, Силва, Мората, Нолито
Селекционер: Висенте Дел Боске
Съдия: Бьорн Куйперс (Хол)

Чехия: Чех, Кадержабек, Сивок, Хубник, Селасие, Дарида, Павелка, Пудил, Доцкал, Крейчи, Нецид
Селекционер: Павел Върба

Турция: Бабаджан, Балта, Гьонул, Инан, Туран, Койбаши, Топал, Туфан, Йълмаз, Шен, Мор