НА ЖИВО: Чехия - Хърватия

НА ЖИВО: Чехия - Хърватия | StandartNews.com

Гледай ТУК

Започна мачът от група "D" между Чехия и Хърватия от Евро 2016. Двубоят се играе на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен.

В първия си мач от групата Хърватия победи с 1:0 Турция в балканското дерби. Чехия падна със същия резултат от европейския шампион Испания.

Хърватия упражнява натиск в първите минути. Добрият рефлекс на вратаря на чехите Петер Чех ги спасява до този момент.

Опасно центриране на Ракитич от фаул. Не се намери футболист на хърватите, който да засече топката.

Хърватия упражнява тотален контрол в първите минути. Иван Ракитич блести с отлична техника и визия за играта. По всичко личи, че Чех ще има доста работа до края на срещата.

Дарио Сърна има допълнителна мотивация да блесне тази вечер. Хърватинът загуби баща си преди няколко дни, но събра сили да продължи участието си в турнира. Опитният защитник призна, че последното желание на татко му е било да види сина си на европейското, което е и последно международно състезание за него.

Чех с неуверена намеса. За негово щастие хърватите не успяха да се възползват от подаръка.

Иван Перишич получи страхотен шанс да открие резултата. Нападателят се размина на сантиметри с топката.

Чехия изпитва затруднения да изнася топката от своето поле. Модрич и Ракитич са пълни господари в средата на терена. Единствено финалният пас куца в играта на Хърватия.

Манджукич бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле на Чехия. Нападателят обаче изигра ситуацията по изключително несериозен начин, отправяйки немощен удар.

Чехите се съвзеха от първоначалния натиск, на който бяха подложени. Селекцията на Павел Върба започна да поглежда към хърватската врата.

ГОЛ! Иван Перишич открива резултата. 1:0 за Хърватия.

Нов пропуск за Хърватия. Домагой Вида имаше възможността да удвои, но не отигра ситуацията достатъчно хладнокръвно.

Край на първото полувреме! Чехите могат да се радват, че губят само с един гол разлика. Селекционерът Павел Върба ще трябва да промени нещо през почивката, ако иска тимът му да запази шансове за класиране в следващата фаза.

Започна второто полувреме.

Освен с прекрасни футболисти, хърватите могат да се похвалят и с невероятна публика. Феновете на тима създават уникална атмосфера, а сред трибуните е пълно с красиви дами.

Чехия започна втората част по-уверено. Въпреки това Хърватия контролира събитията на терена.

Хърватите успокоиха играта и предпочитат да задържат топката по-дълго. Балканците градят атаките си постепенно, изчаквайки за грешки на съперника си.

ГОЛ! Иван Ракитич удвои за Хърватия. Халфът остана очи в очи с Петер Чех и завърши положението изключително хладнокръвно.

Смяна при хърватите. Матео Ковачич влиза на мястото на Лука Модрич, с когото са съотборници в "Реал" М.

Авторът на първото попадение Иван Перишич посвети гола си на треньора на вратарите Мариян Мърмич, чийто баща почина преди два дни.

Преди да бъде сменен, Лука Модрич бе с 97% успеваемост при подаванията.

Хърватските навиячи се готвят за купон в Сент Етиен. Феновете пеят "Тази вечер ще бъде нашето парти и ще пием вино".

ГОЛ за Чехия! Милош Шкода връща интригата в мача.

Чехите показват, че не са се предали и опитват всичко да изравнят. Хърватия също търси попадение, с което да убие интригата тотално. Предстоят инфарктни последни минути.

Суматоха в заключителните моменти на двубоя. Хърватските фенове хвърлиха димки и бомбички на терена, което прекрати мача.

Ситуацията се успокои и съдията Марк Клатенбърг поднови играта.

Дузпа за Чехия! Домагой Вида игра с ръка в собственото си наказателно поле.

ГОЛ! Чехия се върна от мъртвите и изравни. Томаш Нецид отбеляза дузпата.

Край на мача! Двата тима направиха зрелищно 2:2. Това е най-драматичният мач до този момент на европейското.

Състави

Чехия: Чех, Кадерабек, Хубник, Сивок, Лимберски, Плашил, Росицки, Скалак, Крейчи, Дарида, Лафата

Селекционер: Павел Върба

Хърватия: Субашич, Сърна, Чорлука, Вида, Стринич, Бадел, Модрич, Брозович, Ракитич, Перишич, Манджукич

Селекционер: Анте Чачич

Съдия: Марк Клатенбърг (Анг)