Морбидели спечели Гран при на Сан Марино

Валентино Роси остана четвърти

Морбидели спечели Гран при на Сан Марино | StandartNews.com

Франко Морбидели с Ямяха спечели Гран При на Сан Марино в клас МотоGP, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм. 25-годишният италианец се възползва от катастрофата на своя съотборник Фабио Куатараро, завърши за 42:02.272 минути и триумфира с първа победа в кралския клас. Втори на пистата "Мизано" се нареди италианецът Франческо Баниая от отбора на Дукати, изоставайки на 2.217 секунди след победителя. Трети е Жоан Мир от Испания със Сузуки. Той е на 2.643 секунди зад Морбидели. Седемкратният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха завърши на четвъртата позиция, изпреварвайки Алекс Ринс (Испания) със Сузуки. В генералното класиране със 76 точки поведе италианецът Андреа Дивициозо с Дукати, който остана на седмото място в Сан Марино.  Францизуниът Фабио Куартараро е втори със 70 точки, докато трети до момента е Джак Милър (Австралия) с 64 точки.