Мирела Демирева със силен старт на сезона

Атлетката е втора в Доха

Мирела Демирева със силен старт на сезона | StandartNews.com

Най-добрата ни атлетка в скока на височина Мирела Демирева откри състезателната си година с второ място на турнира от Диамантената лига в Доха (Кат). Олимпийската и европейска вицешампионка преодоля 191 см в най-добрия си опит и подели сребърното място с Ана Симич (Хърв) и Ерика Кинсли (Шв). Победителка стана 17-годишната олимпийска, световна и европейска шампионка за кадетки Ярослава Манучик (Укр). Украинката стана единствената атлетка, преодоляла 196 см. Така Манучик подобри личния си рекорд 1 см. След победата си украинката поиска летва на 200 см, но не се справи с гросмайсторската норма. Демирева направи само два успешни опита, като започна състезанието си на 185 см. Тя пропусна 188 см и от раз преодоля 191 см. Българката отново пропусна 194 см, а с три фаула отпадна на 196 см. Това беше първо състезание за Мирела за 2019 г. Тя не участва в зала тази зима.