Милан изпусна Нюкасъл, Лайпциг стартира с победа

Начало на Шампионската лига

Милан изпусна Нюкасъл, Лайпциг стартира с победа | StandartNews.com

Двубоят между Милан и Нюкасъл от груповата фаза на Шампионска лига завърши при резултат 0:0.

През първото полувреме домакините отправиха цели шест точни изстрела на стадион "Сан Сиро". Ник Поуп обаче се справи с изстрелите към вратата си, сред които бе и удар на Оливие Жиру.

След паузата росонерите продължиха да диктуват случващото се на терена. Английският страж на "свраките" отрази нови два точни шута, за да запази вратата си суха.

Единственият точен удар за играчите на Еди Хау дойде в добавеното време, пише БНТ. Марко Спортиело, който замени контузения Майк Менян, спаси удар на Шон Лонгстаф.

Другият двубой от група "F" противопоставя отборите на Пари Сен Жермен и Борусия Дортмунд.

РБ Лайпциг победи Йънг Бойс с 3:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Мохамед Симакан, Ксавер Шлагер и Бенджамин Шешко се разписаха а победителите.

Гостите поведоха в резултата след едва 142 секунди игра на стадион "Ванкдорф" в Берн. Мохамед Симакан засече с глава центриране от ъглов удар на Давид Раум.

Домакините изравниха в 33-ата минута. Мешак Елия отправи плътен удар от границата на наказателното поле за 1:1.

След почивката възпитаниците на Марко Розе играха по-офанзивно. Антони Рачопи спаси изстрели на Люис Опенда, а попадение на Бенджамин Шешко бе отменено поради засада.

Германците заслужено върнаха аванса си. Ксавер Шлагер стреля по земя извън наказателното поле, за да възобнови аванса на тима.

В добавеното време на двубоя резервата Бенджамин Шешко се озова сам срещу вратаря и отбеляза първото си попадение в Шампионска лига.

В друг мач от групата носителят на отличието от надпреварата Манчестър Сити посреща Цървена звезда.