Медведев стигна финала в Барселона (ВИДЕО)

Руснакът надигра в три сета Кей Нишикори

Медведев стигна финала в Барселона (ВИДЕО) | StandartNews.com

Руснакът Данийл Медведев се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2.61 милиона евро. Поставеният под номер 7 Медведев победи двукратния шампион и четвърти в схемата Кей Нишикори (Япония) с 6:4, 3:6, 7:5 за 2:24 часа.

Руснакът, който през февруари спечели титлата от "София Оупън 2019", направи един пробив за 3:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Нишикори взе подаването на Медведев за 5:3 и при свой сервис изравни резултата. В началото на третия сет двамата си размениха по един пробив, но в 12-ия гейм Медведев отново спечели подаването на Нишикори и така затвори мача.

На финала Данийл Медведев ще играе с победителя от двубоя между 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания) и номер 3 в схемата Доминик Тийм (Австрия).