Медведев спечели и титлата в Шанхай

Руснакът победи набързо Александър Зверев

Медведев спечели и титлата в Шанхай | StandartNews.com

Руснакът Данил Медведев спечели трофея от тенис турнира от серииите Мастърс в Шанхай (Кит). На финала вторият от US Open 2019 победи германеца Александър Зверев с 6:4, 6:1. Това бе пети мач между двамата и едва първа победа за руския тенисист, който преди това имаше само загуби срещу този противник. Титлата е седма в кариерата на 23-годишния тенисист и четвърта за тази календарна година. Освен това той печели втори "Мастърс" трофей в кариерата си, след като по-рано през сезона грабна титлата в Синсинати. Със спечеления трофей Медведев ще се доближи на 1030 точки от третия в класирането на ранглистата Роджър Федерер и като нищо дори може да го измести при силно представяне до края на годината. Първият сет започна шеметно за руснака и той проби във втория гейм, а след това затвърди пробива и увеличи аванса си на 3:0 в геймовете. Все пак обаче Саша успя да върне пробива в петия гейм и след това изравни геймовете на 3:3. В десетия и последен гейм за частта обаче Медведев проби решително и така спечели сета. Вторият сет започна отново отлично за руснака и той както в първия поведе с 3:0 в геймовете след пробив във втория гейм. Тоталната доминация на руснака продължи с пълна сила и той проби още веднъж своя противник в четвъртия гейм, а след това стигна до повече от убедителна преднина с 5:0 в геймовете. След това двамата си взеха по едно подаване и в крайна сметка Данил се поздрави с успеха.