Манчестър Сити би навън Хъдърсфийлд

Шампионите отново са само на 4 точки след Ливърпул

Манчестър Сити би навън Хъдърсфийлд | StandartNews.com

Манчестър Сити сраси с 3:0 като гост Хъдърсфийлд в мач от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия. Така шампионите водени от Пеп Гуардиола вече имат 56 т и изостават със 4 от лидера Ливърпул. Хъдърсфийлд заема последно място в подреждането с едва 11. В 18-ата минута Данило опита удар извън наказателното поле към вратата на Хъдърсфийлд, топката се отклони от тялото на Кристофър Шиндлер и заблуди вратаря Йонас Льосъл, след което се оплете в мрежата - 0:1. В 54-ата минута Стърлинг вкара втория гол за Сити след като засече топката с глава във вратата. Само 2 минути по-късно Сане оформи класическото 3:0. До края на срещата резервата за състава на Хъдърсфийлд Стив Муние направи два непростими пропуска.