"Лудогорец" надви "Марек" в Разград

"Лудогорец" надви "Марек" в Разград | StandartNews.com

Разград. Двукратният шампион "Лудогорец" се завърна в българското първенство с победа срещу "Марек" с 3:0 на стадион "Лудогорец Арена". Това беше първият мач като старши треньор на Георги Дерменджиев, който замени Стойчо Стоев, чийто помощник беше.

Първото попадение за зеления тим дойде в 13-ата минута от автогол на капитана на дупничани Милен Лахчев, който опита да избие удар на Върджил Мисиджан. Мисиджан отбеляза за 2:0 в 50-ата минута, а Жуниор Кишада оформи класическия резултат за "орлите" в 85-ата след подаване от Фабио Ешпиньо.

В добавените минути на първото полувреме гол на Марио Близнаков бе отменен заради засада. В 75-ата минута същата ситуация се повтори с непризнато попадение на Вандерсон.

Отборите играха в състав:

"Лудогорец": Иван Чворович, Теро Мантула, Йордан Минев, Шоко, Вандерсон, Абел Анисе, Христо Златински, Върджил Мисиджан, Даниел Абало, Жуниор Кишада.

"Марек": Емил Михайлов, Милен Лахчев, Николай Николов, Димитър Илиев, Димитър Андонов, Борислав Николов, Мартин Димитров, Петър Тончев, Милен Василев, Крум Бибишков, Марио Близнаков.