Лудогорец удари Андерлехт! Тежкото обаче предстои

Шампионите спечелиха с 1:0 в Разград

Лудогорец удари Андерлехт! Тежкото обаче предстои | StandartNews.com

Шампионът Лудогорец победи с 1:0 Андерлехт в първия плейоф от директните елиминации в Лига на конференциите.

Лудогорец успя да поведе още след първите 9 минути. Кирил Десподов получи отлична топка и я центрира към Игор Тиаго, който с майсторски удар с глава откри резултата - 1:0 за българския тим! Отлично начало за разградчани.

След възможност за втори гол на домакините, постепенно обаче Андерлехт успя да изравни играта и до 30 минута на два пъти бе близо до изравнителен гол, но топката мина покрай вратата на домакините.

В добавеното време на първата част пък и гредата помогна на Лудогорец, след като Дрейер бе оставен непокрит зад гърба на защитата, но се размина на сантиметри от гола.

В 66 минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе спасен, а съдията отсъди и засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че засада няма и така ако Десподов бе вкарал, попадението щеше да бъде признато за редовно.

В 84 минута Раман бе изпуснат зад отбраната на Лудогорец, но изстрелът му бе спасен от Серджо Пат, който запази преднината на домакините.

В крайна сметка разградчани взеха ценен успех в първия мач, но предстои тежък реванш в Белгия.