Лудогорец почна годината със загуба

Румънският Ботошани отстреля "орлите" с 3:1

Лудогорец почна годината със загуба | StandartNews.com

Лудогорец стартира 2019 година със загуба. Българският шампион падна 1:3 от румънския Ботошани в първата си контрола от подготовката в Белек, Турция. "Зелените" започнаха по-активно мача на стадион "Корнелия Даймънд"  и още в 11-ата минута откриха резултата. Тогава Натанаел овладя отляво, навлезе навътре, след което отправи фалцов шут с десния крак, който намери долния ляв ъгъл на Фрейсъл за 1:0. В 36-ата минута Ботошани получи право да изпълни фаул малко след центъра. Последва пас наляво и центриране, което завари неподготвена отбраната на "орлите". Централният защитник Андрей Бурка овладя топката и вкара след шут от около 11 метра. През второто полувреме наставникът на българския шампион Антони Здравков пусна нова 11-ка. В нея попадна и възстановеният от тежка травма Анисе. Към средата на втората част, в рамките на десетина минути, Лудогорец игра с 10 човека заради травма на Горалски. Ботошани се възползва от този факт и в 64-ата минута осъществи пълен обрат. Фабрини изведе Фуло очи в очи с Наумов, нападателят преодоля стража на орлите и вкара за 2:1 в празната врата. Само четири минути по-късно Фабрини отново изведе Фуло зад гърба на играещия като централен защитник в този мач Дяков и нападателят реализира второто си попадение за 3:1, с което оформи крайния резултат. Следващата контрола на "орлите" ще е на 18 януари срещу унгарския Хонвед.

Съставът на Лудогорец: 1. Броун, 6. Натанаел, 5. Терзиев, 2. Форстър, 8. Лукас Саша, 88. Вандерсон, 10. Кампаняро, 64. Янков, 11. Махлангу, 92. Лукоки, 70. Шверчок (резерви: 29. Наумов, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 44. Горалски, 12. Анисе, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 7. Бакалов, 63. Рибейро, 37. Жоао Пауло, 28. Кешерю, 77. Попа)