Събота,

Локо (Пд) спря Лудогорец на Лаута

От: Пламен Вълков -

Носителите на Купа на България Локо (Пд) спряха победната серия на шампиона Лудогорец в efbet Лита. След 3 поредни победи футболистите от Разград направиха 1:1 при гостуването си на Локо (Пд) на Лаута. Преди почивката гостите бяха по-добрите на терена. В деветата минута Сисиньо бе съборен и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана Дан Битон. Ударът му обаче бе избит от вратаря Илко Пиргов. Натискът на шампионите продължи. В 14-ата минута Вандерсон уцели гредата. След почивката Лудогорец отново започна да атакува. В 58-ата гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Вандерсон. Реферът обаче прецени че няма нарушение. Бирсент Карагерен откри за домакините в 60-та, а Вандерсон изравни 4 по-късно. В класирането Лудогорец води с 10 т, а Локо (Пд) е шести със 7. Утре в последния мач от кръга Царско село приема Левски.