Локо (Пд) измести Левски от второто мясго

"Черно-белите" биха вкъщи Ботев (Вр) с 2:0

Локо (Пд) измести Левски от второто мясго | StandartNews.com

Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Враца) в първия мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Така "черно-белите" изместиха Левски от второто място. Пловдивчани имат 36 точки и мач повече пред третия Левски, който е с 35. Води Лудогорец с 39. Гостите от Враца първи организираха опасна атака, като във 2-ата минута Валери Домовчийски подаде вляво към Петър Атанасов, но Дейвид Малембана се намеси успешно и предотврати опасността. В 14-ата минута Анте Аралица излезе на удобна позиция и стреля, но Красимир Костов изби. Домакините поведоха с малко куриозен гол в 33-тата минута. Тогава Диниш Алмейда центрира, но топката се завърта, удари се в града и влезе във вратата на гостите за 1:0. Три минути по-късно Анте Аралица стреля неточно от удобна позиция. През втората част гостите опитаха обрат, но "черно-белите" внимаваха в защита. В 49-ата минути Диниш Алмейда изчисти топката след остро центриране в наказателното поле на домакините. Пет минути по-късно Димитър Илиев стреля с глава, но прати топката в аут. В 65-ата минута Дейвид Малбембана изчисти коженото кълбо след опасно центриране в наказателното поле на домакините.

Валери Домовчийски излезе на удобна позиция в 70-ата минута, но пропусна да изравни.

Във втората минута на даденото от съдията триминутно продължение Георги Илиев фиксира крайния резултат 2:0.