Ливърпул бие, Моуриньо с първа загуба

"Червените" спечелиха убедително дербито с Евертън

Ливърпул бие, Моуриньо с първа загуба | StandartNews.com

Ливърпул срази с 5:2 Евертън в дерби №234 на града на Бийтълс. Двубоят бе от 15-ия кръг на английската Висша лига. За победителите през първото полувреме се разписаха Ориги (6 и 31), Джердан Шакири (17) и Садио Мане (44), а за Евертън точни бяха Майкъл Кийн (21) и Ричарлисон (45). След почивката Мане можеше да вкара на 2 пъти, но пропусна, а Вайналдум оформи петицата в 90-ата минута. Ливърпул вече е без загуба във Висшата лига в 32 поредни мача, което е клубен рекорд и запази преднината си от осем точки пред Лестър и 11 пред шампиона Манчестър Сити в класирането. На другия полюс бе Тотнъм. Воденият от Жозе Моуриньо тим от Лондон загуби с 1:2 гостуването на Манчестър Юнайтед. За Моу това е първо поражение начело на "шпорите".

Други резултати от 15-ия кръг на Висшата лига:

Лестър - Уотфорд 2:0,  Челси - Астън Вила  2:1, Саутхемптън - Норич 2:1, Манчестър Юнайтед – Тотнъм  2:1, Уулвърхемптън - Уест Хем  2:0