"Левски" мина през "Ботев" с класика

"Левски" мина през "Ботев" с класика | StandartNews.com

"Левски" победи "Ботев" Пловдив с 3:0 на "Георги Аспарухов" в мач от 28-ия кръг на А група.

Във временното класиране "сините" са на 2-ро място с актив от 46 точки, на 11 зад лидера "Лудогорец". "Канарчетата" пък са 7-и с с 28 точки.

Точни за класическия успех в полза на домакините бяха Венцислав Христов (33') и Роман Прохазка (40', 70'). В 83-ата минута пък Адениджи удари греда. За гостите пък още в 5-ата минута Тодор Неделев нацели страничния стълб.

Две жертви даде "Левски" в мача. Първо Франсис Нар бе сменен принудително в 58-ата минута. Георги Костадинов пък получи травма в самия край на срещата, а "сините" трябваше да играят близо 5 минути с човек по-малко, тъй като Стойчо Стоев бе използвал и трите си смени преди контузията на халфа.

По-рано днес, "Черно море" и Пирин завършиха 1:1. В неделя предстоят мачовете "Монтана" - "Берое" и "Локомотив" Пловдив - "Славия". "Лудогорец" почива.