Лео Меси отново бележи

Аржентинецът с 2 попадения в контрола на Барса

Лео Меси отново бележи | StandartNews.com

Аржентинската звезда на Барас Лео Меси вкара два от трите гола за тима си при победата с 3:1 над Жирона във втората контрола на каталунците преди официалния старт на сезона за отбора. Завърналият се в тима Филипе Коутиньо откри резултата в 21-ата минута след прекрасна комбинация, преминала през Антоан Гризман, Меси и Тринкао преди за Коутиньо да остане най-лесното. Меси покачи на 2:0 в самия край на полувремето с чудесен диагонален изстрел от границата на наказателното поле, при който топката срещна страничния стълб и влетя във вратата на втородивизионния тим. Саму Саиз върна един гол за Жирона в самото начало на втората част, но много бързо Меси възстанови аванса на своя отбор с нов изстрел от границата на наказателното поле, при който и рикошетът помогна за попадението. Малко след това Роналд Куман смени почти целия си състав, а за феновете на Барселона може би най-хубавият момент бе ръкостискането между Меси и нидерландеца при излизането на суперзвездата.