Квалификант спря Гришо на старта в Пекин

Квалификант спря Гришо на старта в Пекин | StandartNews.com

Пекин. Испанецът Роберто Баутиста Агут победи Григор Димитров с 6:4, 6:2 на старта на тенис турнира в Пекин, който е от категория ATP 500.

Двубоят продължи 65 минути. 25-годишният Агут е №64 в световната ранглиста и намери място в основната схема след участие в квалификациите. Така до момента от 3 мача между двамата испанецът има вече 2 победи срещу една на българския ас. При успех Гришо ще ше да спечели 45 т за световната ранглиста. Димитров ще срещне тенисист, преминал през квалификациите, в първия си мач на започващия в понеделник турнир от категорията АТР 500 в Пекин.

Въпреки загубата Димитров продължава участие в китайската столица, но в турнира на двойки. Партньор на хасковлията ще е Томи Робредо. Те ще играят на 1 или 2 октомври в I кръг с Фернандо Вердаско и Давид Мареро. При успех срещу борещите се за място на Мастърса в Лондон испанци, на четвъртфиналите Димитров и Робредо ще срещнат американското дуо Изнър/Куери или водачите в основната схема Нестор/Паеш.