Колумбия вече е на четвъртфинал на "Копа Америка"

Сапата вкара единствения гол за победата над Катар

Колумбия вече е на четвъртфинал на "Копа Америка" | StandartNews.com

Колумбия е първият четвъртфиналист на турнира по футбол "Копа Америка", който се провежда в Бразилия. Отборът на Карлос Кейрош победи с 1:0 Катар и вече има 6 точки, с които си гарантира първото място в група "В". Успехът донесе Дуван Сапата в 86-ата минута, когато засече с глава блестящо подаване на Хамес Родригес. Колумбийците създадоха поне една дузина положения пред вратата на Саад Ал Шееб, но или стреляха неточно, или стражът на Катар по някакъв начин съумяваше да спаси и да запази нулевото равенство. Реферът Алексис Ерера отмени гол на Рохер Мартинес в началото заради засада на колумбийския нападател. След четвърт час игра Хамес Родригес се оказа непокрит в наказателното поле и отправи удар с глава, но в аут. Дуван Сапата също се размина с попадение преди почивката, когато Катар изцяло се бранеше. Така се стигна до 86-ата минута, когато ювелирно центриране на Хамес качи топката на главата на Сапата и той я прати в мрежата.