Хебър спечели Суперкупата

Волейболистите от Пазарджик победиха шампионите от Нефтохимик

Хебър спечели Суперкупата | StandartNews.com

Волейболистите на Хебър спечелиха за първи път в клубната си история Суперкупата на България. В двубоя за отличието, който се игра в столичната зала "Христо Ботев", носителят на купата на България Хебър се наложи над шампиона Нефтохимик с 3:0 (31:29, 25:20, 25:18), съобщава БНР. Най-интересен и драматичен бе първият гейм в мача. Двата отбора започнаха равностойно и се движаха точка за точка до десетата, след което бургазлии се откъснаха напред с 15:11. Хебър обаче бързо възстанови равенството при 17:17, а след мощна атака на Тодор Алексиев тимът поведе с 18:17. Последваха серия от изравнявания на резултата, но след това успешна атака на Алексиев Хебър спечели първия гейм с 31:29. Преднината допълнително вдъхнови тима от Пазарджик и във втория гейм той бе този, който постоянно бе във водеща позиция. Нефтохимик се опитваше да се държи близо в резултата, но с успешни атака на Алексиев и на Брадли Гънтър в края на гейма Хебър спечели с 25:20 и с това взе два гейма преднина. Нефтохимик поведе с 3:1 точки в началото на третия гейм, но бързо Хебър взе ситуацията под контрол. С много добра игра на блокада носителят на купата поведе с 15:8 точки. Тогава обаче Нефтохимик се съвзе и шампионите върнаха интригата, намалявайки до 14:17. Старши треньорът Атанас Петров взе тайамут, а след него Хебър отново поведе с 5 точки при 20:15. Два аса на Николай Къртев и усшешна блокада между тях направиха резултата 23:15 и след минута Хебър се поздрави с втория си трофей в клубната история, който стана факт след грешен начален удар на Николай Николов.