Хамилтън с майсторска победа в Унгария

Британецът изненада фаворита Верстапен и го изпревари накрая

Хамилтън с майсторска победа в Унгария | StandartNews.com

Петкратният носител на световната титла във Формула 1 Люис Хамилтън от тима на Мерцедес спечели инфарктно Гран при на Унгария на пистата "Хунгароринг". Това бе и рекордната седма победа на Хамилтън на тази писта. Решаващо за успеха му бе решението от бокса Люис да направи втора смяна на гумите. Така обаче той бе по-стабилен накрая и 3 обиколки преди края успя да изпревари лидерът Макс Верстапен (Ред Бул). Трети на стълбичката се нареди Себастиан Фетел (Ферари). Четирикратният световен шампион изпревари съотборника си Шарл Льоклер в последните обиколки. Не се разбра обаче дали Льоклер е получил заповед от бокса да пусне Фетел или не. Валтери Ботас, който стартира втори имаше малшансът да се удари с Хамилтън още на старта. От удара пострада предната част на болида му и той влезе в бокса. Вкрайна сметка Ботас завърши 8-и. В генералното класиране за световния шампионат след 12 старта води Хамилтън с 250 т. Ботас е втори със 188, пред Версапент - 181, Фетел - 156 и Льоклер - 132. Следващият старт е на 1 септември на пистата "Спа" в Белгия.