Ивет влетя във финала на 200 м

Ивет влетя във финала на 200 м | StandartNews.com

Походът на Ивет Лалова-Колио в Рио продължи с нейното безапелационно класиране за финала на 200 м. Така 12 г след като стана пета на същата дистанция при дебюта си на олимпиада в Атина в 4,30 ч сутринта (българско време) на 18-и тя ще атакува отново медалите. С блестящо бягане на полуфинала Ивет завърши втора с личен рекорд за сезона от 22,42 сек и така се класира за финала.

"Моята мечта 12 години след финала в Атина бе и тук в Рио да съм сред най-бързите 8", заяви развълнуваната Ивет Лалова-Колио след класирането си за финала на 200 м.  "Тук творя историята. Само най-близките ми хора знаят колко трудно стигнах до тук. На финала ще бягам за цяла България", развълнувано заяви атлетката.

В деня, в който Ивет се класира за финала на 200 м, талантливият Тихомир Иванов зае престижното 10-о място във финала на скок височина. Плевенчанинът за втори път в Рио изравни личния си рекорд от 229 см. Леко разколебаване в първия опит на 225 му донесе фаул и вместо да завърши 7-и той остана 10-и. "За мен дали съм седми или 10-и в Рио, е едно и също. Самото участие в олимпийския финал е като златен медал, каза след финала Иванов. Преди него само Георги Дъков бе представял България на олимпийски финал. В Барселона 1992 той зае 14-о място с 224 см.

Рио 2016: Българското участие днес, 17 август

9,30 часа (15,30 българско време), Кану, сингъл, 200 метра, Ангел Кодинов

Борба, жени, категория до 48 кг, квалификации, Елица Янкова - Ребека Муамбо (Камерун)

Борба, жени, категория до 58 кг, квалификации, Мими Христова - Оркон Пуревдорж (Монголия)

22,30 (04,30 на 18 август бълг. време), лека атлетика, 200 метра жени, финал, Ивет Лалова