Испански финал: Атлетико срещу Реал за купата на Шампионска лига

Испански финал: Атлетико срещу Реал за купата на Шампионска лига | StandartNews.com

Лондон. Атлетико Мадрид ще се изправи срещу Реал Мадрид на финала на Шампионската лига. "Дюшекчиите" се класираха за финалната битка след 3:1 срещу Челси на „Стамфорд Бридж" в полуфиналния реванш. Първият мач завърши при нулево равенство.

Фернандо Торес откри резултата в полза на домакините в 36-ата минута, а Адриан Лопес изравни в края на полувремето. В 59-ата минута Диего Коща спечели дузпа и я вкара за 2:1 в полза на Атлетико, а в 72-ата Арда Туран оформи крайното 3:1 в полза на гостите.

СНИМКИ - ТУК!

Ден по-рано Реал вкара 4 гола на шампиона в Бундеслигата Байерн Мюнхен, с което направи 5:0 общия резултат от полуфиналните мачове между двата отбора и се класира за финала.

Мадридските грандове ще се срещнат във финала на Шампионската лига на 24 май в Лисабон.