Испания и Италия бият на старта за Евро 2020

Иберийците се наложиха трудно над Норвегия

Испания и Италия бият на старта за Евро 2020 | StandartNews.com

Два от най-солидните национални отбори по футбол в Европа - Италия и Испания, стартираха с победи кампанията в евроквалификациите за шампионата догодина. В група F иберийците се поизмъчиха, но успяха да надвият Новрегия с 2:1 във Валенсия. Играчът на местния едноименен тим Родриго откри в 16-ата минута за домакините, но те дълго време не успяваха да затвърдят преднината си заради многото пропуски. Така в 65-ата минута се стигна до дузпа в полза на норвежците, която Джоушуа Кинг превърна в изравнителен гол - 1:1. Нова дузпа, този път пред другата врата, позволи на Серхио Рамос да се разпише в 71-ата минута за 2:1 и с това да донесе трите точки за испанците. С голове на Никола Барела в 7-ата и Мойзе Кийн в 74-ата минута "Скуадра адзура" преодоля гостуващия в Удине тим на Финландия с 2:0. В останалите две срещи в група J Босна и Хергевовина спечели с 2:1 у дома срещу Армения, а като гост, Гърция се наложи с 2:0 срещу Лихтенщайн.