Инфарктно реми между Чехия и Хърватия

Инфарктно реми между Чехия и Хърватия | StandartNews.com

Хърватия преподаде урок по футбол на Чехия, но това не им стигна да победят. Двата тима врътнаха зрелищно 2:2 на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен. Балканците доминираха и създадоха множество положения, но пропуските им костваха трите точки.

Иван Перишич откри в 37 минута за Хърватия. Чехите успяха да удържат на натиска до края на полувремето и се прибраха със само един гол пасив.

Иван Ракитич бе над всички и показа защо е считан за един от най-добрите халфове в света. Футболистът на Хърватия бе феноменален, а защитата на чехите така и не успя да намери начин да спре рейдовете му. Кулминацията дойде в 59 минута, когато техничарят отбеляза красиво попадение. Маестрото остана сам срещу вратаря на Чехия Петер Чех и мушна топката покрай него със завидно самочувствие.

Чехите се съвзеха и върнаха едно попадение чрез резервата Милан Шкода в 76 минута. В продължението Домагой Вида направи непростимото. Защитникът игра с ръка в собственото си наказателно поле, което спечели дузпа за чехите. Томаш Нецид не сгреши от бялата точка и донесе равенството за своите.

Мачът бе белязан от грозната проява на хърватските навиячи, които започнаха да хвърлят бомбички и димки в заключителните минути. Ултрасите си устроиха и меле един с друг на трибуните. Това принуди съдията Марк Клатенбърг да прекрати мача за няколко минути.

Това бе най-резултатният мач от турнира.

Хърватия е лидер в група "D" с 4 точки. Чехите са трети с една.

Чехия: Чех, Кадерабек, Хубник, Сивок, Лимберски, Плашил (86 - Нецид), Росицки, Скалак (67 - Шурал), Крейчи, Дарида, Лафата (67 - Шкода)

Селекционер: Павел Върба

Хърватия: Субашич, Сърна, Чорлука, Вида, Стринич (90 - Вършалко), Бадел, Модрич (62 - Ковачич), Брозович, Ракитич (90 - Шилденфелд), Перишич, Манджукич

Селекционер: Анте Чачич

Съдия: Марк Клатенбърг (Анг)