И срещу Рома.Чудото Леверкузен продължава! /РЕЗУЛТАТИ/

Тимът на Алонсо гледа към финала в Лига Европа

И срещу Рома.Чудото Леверкузен продължава! /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Сензацията на футболна Европа тази година Байер Леверкузен продължава да марширува без загуба във всичкихтурнири досега!

Тимът на Чаби Алонсо победи Рома във Вечния град с 2:0 в първи полуфинал в Лига Ивропа и уверено гледа към мача за трофея и тук!

Головеге за "аспирините" вкараха звездата Вирц в 28-та минута и Андрич в 73-та.

В 28-ата минута огромна грешка на Карсдорп доведе до гол за гостите. Нидерландският защитник опита да върне топката към Спинацола, но Грималдо пресече паса и подаде на Виртц, който от няколко метра откри резултата.

Импулсът в действията на Рома към пкрая на мача не продължи дълго. Леверкузен се защитаваше спокойно и органзираше опасни атаки, а Фримпонг направи още един пропуск.

В 73-ата минута дълъг пас на Инкапие намери Грималдо, той задържа в противниковото наказателно поле и върна към Станишич, който подаде на свободния Андрих. Дефанзивният халф изстреля истински снаряд и удвои аванса на Байер.

Така приказката за Байер продължава след спечелената титла на Германия и класиране на финала за Купата на страната.

В другия полуфинал в турнира Марсилия и Аталанта завършиха в първата среща наравно - 1:1.