Холандия спаси левачката на Ицо

Холандия спаси левачката на Ицо | StandartNews.com

"Лалетата" са на 1/4-финал след обрат срещу Мексико

Холандия е 1/4-финалист на световното след 2:1 срещу Мексико. Христо Стоичков пък отърва легендарната си левачка. Камата спечели облог със свой колега от тв канала "Телевиса", че "лалетата" ще продължат. Това стана инфарктен обрат и Ицо няма да си епилира краката в ефир. Това ще стори опонентът му.

Джовани Дос Сантос вкара за Мексико с шут извън наказателното поле в 48-ата мин. Преди почивката Пералта и Гуардадо пропиляха няколко възможности, а в края на полувремето съдията не свири дузпа за Холандия, след като Робен беше съборен в наказателното поле.

След гола "лалетата" удариха греда, а изстрел на Снайдер бе блокиран от защитник на Мексико. Робен пък не сполучи сам срещу вратаря. В заключителните минути първо Снайдер разстреля Очоа, а в продължението Хунтелаар беше точен от дузпа за нарушение срещу Робен. Тимът на Ван Гаал дръпна с 4-2 победи в мачовете между двата тима. Това беше втората им среща на световни финали. През 1998 г. във Франция двубоят завърши 2:2.

Щастливо завърши мач номер 100 в националния отбор за ветерана в състава на холандците Дирк Кайт.