Сряда,

Гришо започна с победа в Монте Карло

От: Агенция Стандарт -

Григор Димитров започна с победа участието си в турнира от сериите АТР 1000 в Монте Карло. Първата ни ракета спечели с 2:0 сета (6:3, 6:4) срещу Ян-Ленард Щруф (Германия) за час и 18 минути игра на корт "Де Пренс" и продължава към 1/16-финалите.

Димитров допусна пробив в третия гейм на откриващата част, но успя да спечели подаването на Щруф в шестия и осмия. Вторият сет бе по-оспорван. Германецът стабилизира играта си, а Григор показа колебания на сервис. Хасковлията отрази 4 брейкбола до петия гейм, в който Щруф се пропука. Последва размяна на геймове и първата ни ракета сложи точка на спора.

Така Димитров постави успешно начало на сезона си на клей. В следващия кръг негов съперник ще бъде Жереми Шарди (Франция), който отстрани с 2:1 сета (6:4, 0:6, 7:5) Александър Бублик (Казахстан), предаде bTV.

Григор и Шарди са се сблъсквали 5 пъти, а българинът има положителен баланс - 3 срещу 2 успеха. Ако преодолее Шарди, Димитров може да се изправи срещу Рафаел Надал (Испания).

Най-доброто представяне на Димитров в Монте Карло е класирането за полуфиналите през 2018 г., когато отпадна именно от Надал (Испания). При последното си участие - през 2019 г., българинът отново загуби от носителя на 20 титли от "Големия шлем".