Гордост! Българка завърши трета на Australian Open

Страхотно постижение

Гордост! Българка завърши трета на Australian Open | StandartNews.com

Българският тенис записа страхотно постижение, след като 17-годишната Ива Иванова завърши на трето място на Australian Open при девойките. Родната състезателка достигна до полуфиналите на надпреварата, където обаче отстъпи пред представителката на домакините Емерсън Джоунс с 4:6 и 1:6.

Иванова нямаше късмет, тъй като двубоят й от 1/4-финалната фаза на първенството срещу великобританката Минге Сю в четвъртък бе прекъснат при 5:4 в полза на българката. Срещата бе доиграна днес, а родната тенисистка се наложи с 6:4 и 6:3.

Ива Иванова обаче имаше само няколко часа за почивка преди да се изправи срещу Емерсън Джоунс. Това даде своето отражение и талантливата ни тенисистка загуби от австралийската след едва 65 минути игра, пише "Актуално".