Голов трилър: Байерн Мюнхен удари Ман Юнайтед

Баварският колос демонстрира убийствена ефективност през първото полувреме

Голов трилър: Байерн Мюнхен удари Ман Юнайтед | StandartNews.com

Байерн Мюнхен удари Манчестър Юнайтед само с 4:3 в странен двубой от група „А“ на Шампионската лига, игран на стадион „Алианц Арена“.

Баварският колос демонстрира убийствена ефективност през първото полувреме, когато вкара двата си точни удара в рамките на пет минути чрез Лерой Сане и Серж Гнабри. Голяма „заслуга“ има и стражът на гостите Андре Онана, допуснал голям гаф при шута на Сане.

Началото на второто полувреме беше вихрено. Първо Расмус Хойлунд върна интригата, но малко след това Хари Кейн върна аванса от два гола на своите от дузпа. Сане можеше да покачи драстично при следващата акция на мюнхенци, но уцели гредата.

Байерн продължи да мачка противника си и "изпепели" ръкавиците на Онана, който спасяваше удар след удар. И на фона на канонадата, в 88-ата минута логиката си взе почивен ден, защото Каземиро върна един гол на късмет.

В добавеното време гредата пак спаси гостите при удара на Томас Мюлер, но секунди след това 18-годишният Матис Тел простреля Онана отблизо. В 95-ата минута Каземиро вкара гол с глава при центриране на Бруно Фернадеш, но за нещо повече нямаше време.

Статистиката в края на мача показа 18:9 удара (9:4 точни) в полза на баварците, при 59% владеене на топката в тяхна орза, предаде gol.bg.