Гол от приказките оставя Левски в европейска драма!

Сините стигнаха до драматично равенство с Айнтрахт Франкфурт

Гол от приказките оставя Левски в европейска драма! | StandartNews.com

Левски зарадва като с история от приказките  близо 38 000 свои верни фенове в първия си голям европейски мач от 2010 година насам.

На националния стадион "Васил Левски" "сините" завършиха наравно 1:1 с 15 пъти по-скъпия тим на Айнтрахт Франкфурт в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига на конференциите.

Представянето на "сините"  беше достойно.

Големи пропуски обаче лишиха домакините от възможност дори за чудо в срещата.

Още в 6-а минута - 0:1 за Айнтрахт.

Рандал Коло Муани заби топката във вратата на Левски, след като Марио Гьотце му я сервира идеално. ВАР прегледа ситуацията за нарушение срещу Асен Митков, който загуби топката пред наказателното поле, но голът е признат.

През цялата първа част гостите контролираха положението и изглеждаха опасни на контраатака. Левски опитва, но не стига до реални положения за изравняване.

Домакините нямаха и точен удар към вратата на немците.

Голям пропуск на Роналдо! В 39-та минута Уелтон сервира топката на празна врата на сънародника си, но той  пропусна от 2 метра и прати топката към вратаря Трап, който бе до гредата!

Ето ги моментите, в които се вижда липсата дори и на прилична  класа при нашите отбори.

На почивката остана голът преднина за гостите.

В началото на втората част Левски едва не получи втори гол, като само лошото повеждане на Хауге сам срещу Андреев помогна на "сините".

Айнтрахт продължаваше да бъде по-активният тим на терена. Разликата в класите, макар и спокойно, се усещаше.

В същото време - втори голям пропуск на Левски! Този път го направи другият бразилец Уелтън в 69-та минута, но имаше и сериозни съмнения за засада.

Айнтрахт отново позатегна обръча около вратата на Левски, като имаше отличен шанс от фаул, но изпълнението бе неточно.

Напрежение! В ответната атака Роналдо падна в наказателното поле на гостите, но нямаше основания за дузпа.

В шестте минути добавено време Левски направи финален натиск,

Те завършиха по уникален начин!

Изключителен гол от разстояние на Фадига и Левски изравни резултата! Това чудо бе посрещнато с възторжен рев от трибуните пред слисаните погледи на играчите на немския тим.

Така Левски изведнъж получи реални шансове да се сбие здраво с именития си съперник на реванша н Германия.