Етър подари класика за ЧРД на Балъков (ВИДЕО)

Тимът от Велико Търново спечели с 3:0 срещу Верея

Етър подари класика за ЧРД на Балъков (ВИДЕО) | StandartNews.com

Отборът на Етър постигна класическа победа над Верея с 3:0 в първи мач от група А на втората осмица в Първа лига, правейки чудесен подарък за 53-ия рожден ден на старши треньора си Красимир Балъков. Великотърновският тим демонстрира голямата си класа над клетия тим на Верея, който реши да се разделя с една дузина отбор по време на паузата за национални отбори и да гони спасението в родния футбол с юноши. Младоците на старозагорския тим играха на върха на възможностите си, ала класата на Етър е повече от сериозна и направи така, че поведението на Верея на стадион „Ивайло” да изглежда повече от трагично. За капак в средата на второто полувреме се контузи и капитанът на отбора – Иво Иванов, след което петицата в защитата на Верея бе изградена от четирима юноши.

Иначе головете в старопрестолния град започнаха да падат в 27-ата минута, когато Велко Батрович откри, а в 43-ата Даниел Младенов удвои аванса на Етър. Третият гол отново бе дело на Батрович, но той падна през второто полувреме – в 54-ата минута. „Болярите” направи още една дузина пропуски, като само добрите изяви на Кристиян Кацарев предотврати тотално унижение за неговия тим. Така Етър продължи да е лидер в първа група на втората осмица и има 43 точки актив, докато Верея остава последен с шест точки, като третия Витоша Бистрица има мач по-малко и 19 пункта повече от старозагорския тим.