Десподов изпусна дузпа, ПАОК аут от Купата на Гърция

"Панатинайкос" отстрани тима от Солун на полуфиналите от

Десподов изпусна дузпа, ПАОК аут от Купата на Гърция | StandartNews.com

Източник: БГНЕС

ПАОК, с капитана на националния отбор на България Кирил Десподов в редиците си, приключи участието си в турнира за Купата на Гърция на крачка от финала. Тимът от Солун бе отстранен на полуфиналите от "Панатинайкос" след изпълнение на дузпи.

В редовното време и след продълженията на реванша в Атина ПАОК стигна до 2:1. Първият мач приключи с успех за Панатинайкос с 1:0. Така се стигна до дузпи, при които "Панатинайкос" спечели с 5:4.

Пропуски за ПАОК при наказателните удари направиха Десподов и Мбвана Самата, информира "Фокус".

Българският нападател започна мача като резерва, като се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Тайсон. Десподов изработи втория гол за ПАОК в 105-ата минута на мача, който бе дело на поляка Томаш Кедизора. Панатионайкос успя да се добере до дузпи след попадение за 1:2 в 129-ата минута.

Във финала на турнира "Панатинайкос" ще срещне победителя от двубоя между "Арис" и "Панетоликос". Първият мач завърши с успех за "Арис" с 1:0 като гост.