Денис Димитров стига полуфинал на 100 м в Цюрих

Денис Димитров стига полуфинал на 100 м в Цюрих | StandartNews.com

Цюрих. Силното участие на българските атлети в първия ден от 22-ото европейско първенство на открито в Цюрих продължaва с класиране на полуфинала на 100 м на Денис Димитров. Водещият български спринтьор зае четвърто място в серията си с резултат 10,41 сек. Шампионът на България продължава напред директно и утре ще опита да влезе за първи път в кариерата си на голям финал.

Вторият ни атлет на 100 м Петър Кременски остана последен в серията си с 10,87 сек. За него остава възможността да търси реванш на 200 м. Най-добро време в сериите на 100 м даде Джими Вико (Фр) - 10,06 сек. Настоящият еврошампион Кристоф Льометр (Фр) е втори с 10,16 сек. След малко започва финала на гюле с участието на атлет №1 на България за 2013-а Георги Иванов. Състезанието може да се гледа пряко по "Евроспорт".