Денис Димитров седми във финала на 200 м на Евро 2013

Денис Димитров седми във финала на 200 м на Евро 2013 | StandartNews.com

Риети. Младата звезда на българския спринт завърши подобаващо участието си на Европейското първенство до 20 г в Риети (Ит). Подкрепян лично от атлет №1 на България Ивет Лалова, която живее и тренира в италианското градче домакин на първенството, Денис завърши седми във финала на 200 м с 21,33 м (-0,7 м/сек). За Димитров това бе второ бягане за деня и общо шесто само в рамките на 72 часа. В петък талантливият атлет спечели сребро на 100 м.

Всички медали на 200 м бяха обрани от спритьорите на Великобритания. Титлата заслужи Нетейниил Мичъл-Блейк с личен рекорд от 20.62 сек. Втори е Леон Рийд - 20.92 сек, а трети е Матю Хъдсън-Смит (Вбр) – 20.94 сек. Във финала на скок на височина Тихомир Иванов зае 12-о място с 210 см. Титлата с личен рекорд от 220 см спечели Тобиас Поти (Гер).