ЦСКА набира скорост, прегази Ботев Пд

Червените уверено вървят към мач за Европа

ЦСКА набира скорост, прегази Ботев Пд | StandartNews.com

ЦСКА разнебити с 3:0 Ботев Пловдив в среща от 33-ия кръг на Първа лига.

Головете за "армейците" набутаха Марселино Кареасо (12), Станислав Шопов (27) и Йоанис Питас от дузпа в 58-ата минута.

ЦСКА откри резултата в 12-ата минута след включване на Кареасо, което свари неподготвена отбраната на Ботев. Вион центрира около точката на дузпата към халфа на "червените", който в тази атака бе изнесеният най-отпред футболист на своя тим, и той вкара ефектен гол с глава.

Натискът на ЦСКА продължи и в 19-ата минута Кареасо можеше да вкара още веднъж. Ударът му от десетина метра обаче излезе в корнер покрай дясната греда след рикошет в крак на бранител. Последва центриране от флагчето, Бернат изби, а Илиев овладя. Последва силен шут на крилото, а стражът на гостите отрази.

В 24-ата минута "червените" хванаха разредена защитата на "канарчетата". Питас получи пас на скорост, без проблем се справи с Там и стреля технично с левия крак, но твърде слабо, а Бернат плонжира и улови.

Надмощието на "червените" бе материализирано и в 27-ата минута. Фаетон се измъкна отляво, напредна с топка в крака и преодоля без проблем Карабельов, за да върне отлично към непокрития Шопов. Българският национал се възползва от подаването и с едно докосване не остави шанс на Бернат след удар от 8-9 метра.

Седем минути след почивката Попов видя, че Лапоухов и излязъл напред и пробва прехвърлящ удар, но беларуският национал се върна навреме и улови.

ЦСКА отговори с опасна атака, която завърши с дузпа в негова полза. Кареасо изведе Питас, а Бернат закъсня с излизането и без да играе с топката закачи леко кипърския национал. Съдията Красен Георгиев не се поколеба да посочи бялата точка и Питас без проблем реализира 11-метровия наказателен удар.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай