Чили с втора победа на "Копа Америка"

Алекси Санчес бележи и за 2:1 срещу Еквадор

Чили с втора победа на "Копа Америка" | StandartNews.com

Защитаващият титлата си отбор на Чили постигна втора победа на "Копа Америка". Този път "жертвата" с 2:1 бе Еквадор. Така Чили си осигури място на четвъртфиналите на южноамериканското първенство. Чили оглави класирането в група С с пълен актив от 6 точки, втори е съставът на Уругвай с 4 точки. Алексис Санчес продължава със силното си представяне, като отбеляза победния гол за чилийците, негов втори в турнира. Хосе Фуенсалида откри за Чили в 8-а минута, а Енер Валенсия изравни за Еквадор след точно изпълнена дузпа в 26-а минута. В началото на второто полувреме Алексис Санчес реализира с едно докосване след центриране на Карлос Арангис и осигури победата на Чили. Еквадор завърши мача в намален състав след директен червен картон на защитника Габриел Ачилиер в добавеното време за груб фаул срещу Артуро Видал.