Челси излъга Борусия (Дортмунд) след пребита дузпа, отива на четвъртфинал

Лондончани играят изключително колелбиво от началото на годината

Челси излъга Борусия (Дортмунд) след пребита дузпа, отива на четвъртфинал | StandartNews.com

Челси победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 в мач реванш от осминафиналите в Шампионската лига и се класира за по-нататъшната фаза в турнира. Рахийм Стърлинг откри резултата за домаките в 43-та минута. Кай Хавертц пък отбеляза в 53-ата минута от дузпа, която първоначално той пропусна, но след това бе пребита заради предварително навлезли преди изпълнението футболисти на Дортмунд.

"Сините" от Лондон загубиха първата среща с 0:1 след попадение на Карим Адейеми. Заради късното пристигане на гостите на стадиона, началото на мача се забави с 10 минути. Отборът на Греъм Потър ще хвърли всички сили, за да продължи напред в турнира, който е единственият му шанс да постигне нещо значимо през сезона. Лондончани играят изключително колелбиво от началото на годината, но през уикенда прекъснаха негативната си серия с успех срещу Лийдс, който вдъхна известна доза самочувствие на футболистите преди днешния сблъсък, пише sportal.bg.