Ботев срази Витоша с 3:0

Тодор Неделев се отчете с първи хеттрик за "жълто-черните"

Ботев срази Витоша с 3:0 | StandartNews.com

Ботев победи в Пловдив с 3:0 Витоша в последния мач от 19-ия кръг на Първа лига. И трите гола за домакините вкара звездата им Тодор Неделев. Той се разписа в 24-а, 32-а и 45-ата минута. Хеттрикът е първи в кариерата на Тошко за Ботев. Домакините до играха мача с 10 души, след като Димитър Пиргов бе изгонен малко преди почивката, защото събори откъсналия се Наско Милев. През второто полувреме тимът на Витоша опита да стигне до почетен гол, но вратаря на Ботев Даниел Кайзер бе заключил вратата си за нападателите от Бистрица.

„Вчера си говорихме с няколко момчета, че за Ботев нямам хеттрик и съм радостен, че го сторих. Поздравявам целия отбор, тъй като всички играха страхотно, а головете се дължат на целия отбор. Важното е Ботев да върви нагоре. Отиваме на „Армията” да вземем нещо, знаете, че там се играе трудно. ЦСКА е един от най-добрите отбори на България. Лъчо има травма, а и Пиргов ще е наказан. Ако можем да вземем нещо, ще бъдем щастливи”, коментира след мача Тодор Неделев.  Успехът изкачи Ботев на четвъртото място с 35 т.