Ботев Пд на полуфинал за Купата на България

"Канарчетата" бяха затруднени от втородивизионен тим

Ботев Пд на полуфинал за Купата на България | StandartNews.com

Ботев (Пловдив) достигна до четвърти пореден полуфинал в турнира за Купата на България. "Канарчетата" неочаквано се нуждаеха от 120 минути, за да отстранят приятната изненада в надпреварата Ботев (Гълъбово) с 1:0.

Двубоят в Стара Загора не предложи много футболни достойнства, като селекцията на Ферарио Спасов изпитваше сериозни трудности с преодоляването на отличния страж в този мач Иван Дерменджиев.

Гостите все пак грабнаха виза за следващата фаза, когато в 99-ата минута Димитър Тонев сложи подобаващ край на една скоростна атака през центъра.

Така "жълто-черните" се присъединиха към компанията на Локо (Пд) и ЦСКА, които вече са част от полуфиналите. Утре последното място ще бъде запълнено от някой измежду Левски и Лудогорец.