Борусия (Д) вкара 5 на Хановер

Петер Бос с първа победа начело на Байер

Борусия (Д) вкара 5 на Хановер | StandartNews.com

Петима различни футболисти вкараха головете за Борусия (Дортмунд) при победата над Хановер с 5:1, а Ашраф Хакими се отличи с гол и пас. Жълто-черните имат аванс от 9 точки на върха след като събраха 48. След тях с по 39 са Борусия Мьонхенгладбах, който днес се наложиха с 2:0 над Аугсбург, и Байерн с мач по-малко.Новият старши треньор на Байер Леверкузен Петер Бос постигна първа победа, след като играчите му размазаха Волфсбург с 3:0 като гости. Те имаха пълно превъзходство в играта и в ударите. Кай Хаверц откри резултата в 45-ата минута от дузпа, а в 62-ата Кевин Фоланд с бомбен изстрел удвои. Попадение на домакините беше отменено със системата ВАР, а две минути преди края и Юлиан Бранд се разписа. Аспирините са на 9-о място в класирането с 27 точки. Два гола за Хофенхайм вкара хърватският национал Андрей Крамарич, който се разписа за 2:1 и 3:1 при успеха с 4:2 над Фрайбург като гост. Хофенхайм е на 6-о място с 28 точки, а домакините са 13-и с 21.