България падна от Беларус в контрола преди баражите

Това не е добра новина преди важните мачове

България падна от Беларус в контрола преди баражите | StandartNews.com

Националният тим на България не успя да постигне добър резултат в контролата с Беларус, която е и репетиция преди баражите за класиране на Евро 2020.

Играчите на Георги Дерменджиев загубиха мача с 0:1, което не е добра новина преди важните мачове.

В осмата минута българите достигнаха до първата реална опасност за гол. Спас Делев бе изведен на удобна позиция, но вратарят на гостите Хаткевич парира удара му. Последва добавка на Исмаил Иса, но Хаткевич отново спаси мрежата си.

Подстрелов бе точен в 15-ата минута, като останаха съмнения за засада. Така гостите поведоха с 1:0.

В 41-та минута имахме сериозен шанс да изравним.

Горанов центрира от границата на наказателното поле, Иса се пребори за топката и от няколко метра с акробатичен удар не успя да се разпише. Топката срещна тялото на вратаря на гостите и излезе в корнер.

Последва и греда след удар на Спас Делев. Полувремето обаче завърши при гол преднина за Беларус.

В 63-та минута Хаткевич отрази удар на Исмаил Иса. Малко по-късно нов добър шанс за нашите. Миланов получи топката пред наказателното поле, завъртя се и нанесе хубав удар, който мина над вратата.

В 73-та минута обаче Подстрелов можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му мина над вратата.

В 83-та минута мощен удар на Неделев от около 35 метра минава покрай вратата.

В крайна сметка българите не успяха да стигнат до попадение и Беларус спечели срещата.