Без победител след първия двубой на ПСВ (Айндховен) и Борусия (Дортмунд)

Реваншът е на 13 март

Без победител след първия двубой на ПСВ (Айндховен) и Борусия (Дортмунд) | StandartNews.com

ПСВ (Айндховен) и Борусия (Дортмунд) завършиха при 1:1 в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 13 март.

Срещата започна с опасни атаки и към двете врати, като Малик Тилман (ПСВ) и Никлас Фюлкруг (Борусия) пропуснаха до 20-ата минута.

По-малко от пет след това бившият футболист на нидерландския тим Дониел Мале получи топката отляво и стреля, получи се рикошет в крака на Сержиньо Дест и топката попадна в горния ляв ъгъл - 1:0 за Борусия.

ПСВ беше близо до това да изравни в 37-ата минута, но изстрелът на Йоан Бакайоко премина покрай гредата. Малко преди края на първата част и Люк де Йонг пробва, но прати топката над вратата.

Десет минути след почивката ПСВ получи дузпа за много спорно нарушение на Матс Хумелс. Люк де Йонг застана зад топката и се разписа за 1:1, предаде "БЛИЦ".

Дониел Мален стреля силно от малък ъгъл в 61-ата минута, но топката срещна тялото на вратаря.

Германците можеха да поведат в 72-ата минута след опасен удар с глава наз Мариус Волф, който засече топката след фаул.