Байерн би с късни голове

Баварците надвиха Фрайбург с 3:1

Байерн би с късни голове | StandartNews.com

С два гола след 92-ата минута Байерн Мюнхен победи смелия Фрайбург с 3:1 в двубой от междинния 16-и кръг в германската Бундеслига.
Баварците контролираха играта на стадион "Шварцвалд-щадион" и очаквано откриха резултата четвърт час след началния съдийски сигнал. Алфонсо Дейвис се изстреля от собствената си половина по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Роберт Левандовски засече безпощадно от движение.

Левандовски стреля покрай гредата малко след това, а същото стори и Филипе Коутиньо. Вторият опит на бразилеца завърши с намесата на вратаря, а работа се откри и пред Мануел Нойер. Стражът на баварците обаче реагира адекватно в двата случая през първата част, в които трябваше да се намесва.
Малко след почивката Серж Гнабри стреля високо и последва сравнително спокоен период. Малко преди изтичането на час игра обаче Фрайбург изправи зрителите на крака, защото изравни. Яник Хаберер центрира отдясно и Винченцо Грифо вкара страхотен гол с изстрел от въздуха.

Нил Петерсен получи отлична възможност след това, но би покрай вратата. Байерн контраатакува и Иван Перишич стреля опасно, но вратарят изби. В 78-ата минута Гнабри вкара топката във вратата, но попадението беше отменено заради засада на Левандовски.
В 92-ата минута влезлият малко преди това като смяна Джошуа Циркзее сломи Фрайбург, защото се възползва от подаването на Гнабри и провря топката между краката на вратаря Флекен при първото си докосване изобщо в германския елит. Самият Гнабри също се разписа в 95-ата минута.

Така шампионите събраха 30 точки и се качиха на трето място в таблицата, докато Фрайбург е шести с 25 точки.